7 gru 2015

Turystyka medyczna - najpopularniejsze zabiegi

Parę lat temu nikt z zagranicznych turystów nie myślał poważnie o naszym kraju jako o miejscu, w którym będzie można się leczyć. Ostatnie lata to jednak okres, gdy wiele u nas zmienia się na lepsze. Polska ma do zaoferowania coraz lepiej przygotowany do pracy personel, a także świetnie wyposażone gabinety oraz konkurencyjne ceny w porównaniu z tym co mamy w innych krajach. Na świecie panuje kryzys, dlatego te ceny są tak mocno zachęcające. Dodatkowo turystyka medyczna okazuje się być dla naszej gospodarki coraz ważniejsza. To taki sektor, który powszechnie uważa się za bardzo rozwojowy, cieszy się także najnowszą technologią.

Dlaczego medyczni turyści wybierają Polskę? Oczywiście kluczowa jest cena, ponieważ średnio zabiegi są u nas około 40% tańsze niż w innych zachodnich krajach, a czasami ta różnica to nawet 80%. Do tego dołączyć należy wysoką jakość usług medycznych w Polsce oraz fakt, że nie trzeba tutaj na zabiegi czekać bardzo długo. Personel jest coraz lepiej przygotowywany do wykonywania zadań z takiego zakresu, zna języki obce. To wszystko sprawia, że Niemcy, Brytyjczycy, Skandynawowie a coraz częściej także Amerykanie chcą tutaj się leczyć. Denturyzm, czyli turystyka stomatologiczna Pewnie dla wielu osób będzie to mocno zaskakujące, ale coraz częściej zagraniczni turyści u nas leczą swoje zęby. Zabiegi stomatologiczne to jak się okazuje jedna z najlepiej rozwijających się gałęzi turystyki medycznej. Przede wszystkim liczą się tutaj koszty i fakt, że jeśli chodzi o stomatologię to zabiegi są nawet 80 tańsze w naszym kraju niż na zachodzie. Dodatkowo mamy świetnie przygotowaną kadrę, która jest w stanie wykonać każdy zabieg. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się implanty. Tutaj można oczekiwać jednego takiego implanta w kosztach około 3 tysięcy złotych. Natomiast na terenie UK będzie to już około 13 tysięcy.

Mamy obecnie w Polsce dostępne praktycznie wszystkie liczące się marki, gdy chodzi o produkcję implantów: Camlog, Astra Tech, Alpha Bio, Straumann, Osteoplant, SGS, Bicon, Nobel, 3i Biomet, Implant Direct, Neoss, IDI, Friadent Ankylos, MIS, Neoss, Osstem, Starngold i wiele innych. Popularne są także koronki czy wybielanie zębów, które na zachodzie jest często wybieranym zabiegiem. Wszystkie zabiegi w Polsce można wykonywać praktycznie od ręki bez czekania co także zadowala takich zagranicznych pacjentów. Zabiegi chirurgii plastycznej. Zabiegi związane z chirurgią plastyczną oczywiście cieszą się przede wszystkim zainteresowaniem wśród kobiet z licznych krajów Unii. Panie te pojawiają się w naszych klinikach i korzystają z różnych zabiegów. Okazuje się, że 2-3 razy tańsze są u nas między innymi zabiegi związane z powiększaniem czy pomniejszaniem piersi, liposukcją, korekcją uszu, nosa czy powiek. W największych miastach nie brakuje klinik, gdzie zagraniczni pacjenci znajdą doskonałą jakość w atrakcyjnej dla siebie cenie.

Turystyka medyczna - operacje ortopedyczne. W turystyce medycznej jak się okazuje swoje istotne miejsce ma także ortopedia. Tutaj również licznie pojawiają się mieszkańcy różnych krajów Europy Zachodniej, Rosjanie i Amerykanie. Najczęściej chodzi o wymianę stawu kolanowego albo biodrowego. Tutaj swoje istotne znaczenie ma to, że nasi lekarze są doświadczeni i mają umiejętności, by sprawnie taki zabieg wykonać. W naszym kraju endoproteza stawu biodrowego kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, natomiast w Wielkiej Brytanii około 40 tysięcy a w Stanach Zjednoczonych nawet 160 tysięcy. Nie ma się więc co dziwić, że obecnie właśnie ceny także są elementem decydującym o tym, że różni pacjenci pojawiają się w naszym kraju, by skorzystać tutaj z profesjonalnej pomocy doświadczonych ortopedów. Pobyty rehabilitacyjne

Popularne zabiegi dentystyczne Ostatnie popularne w naszym kraju elementy turystyki medycznej to również specjalnie organizowane pobyty rehabilitacyjne. Nasi rodacy posiadają doskonały sprzęt rehabilitacyjny i poszczególne placówki są w stanie spełniać oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających pacjentów. Można tutaj skorzystać z szybkich zabiegów, które po jakieś operacji szybko postawią na nogi. Mamy świetnie przygotowane pensjonaty, które specjalizują się w zabiegach rehabilitacyjnych. Wykorzystywane są wszystkie najnowsze rozwiązania, które znane i cenione są na całym świecie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że są także pacjenci z krajów zachodnich, którzy w Polsce pojawiają się po to, by skorzystać z pobytów rehabilitacyjnych. Z dnia na dzień turystyka medyczna staje się więc coraz ważniejsza dla naszej gospodarki i można oczekiwać, że w kolejnych latach dalej się rozwinie.

Zobacz również