11 gru 2015

Turystyka medyczna – czym kierują się pacjenci zagraniczni przyjeżdżający na leczenie do Polski?

Turystyka medyczna, czyli na leczenie do Polski. Trzeba zauważyć, że do naszego kraju na leczenie przyjeżdża coraz większe grono pacjentów z innych krajów. Ta liczba cały czas rośnie. Polska stara się oczywiście wykorzystywać swój czas i okazję do tego jak być liderem turystyki medycznej. Okazuje się, że te wszystkie podmioty, które u nas powiązane są z medycyną idą mocno w tym kierunku i ciągle się rozwijają. Prowadzone są nawet co rusz specjalne szkolenia, które mają zagwarantować, że obsługa klientów z zagranicy po prostu będzie lepsza. Dodatkowo okazuje się, że turystyka medyczna nawet przez władze naszego kraju jest coraz bardziej doceniana i uważana za sektor gospodarki, który jest wyjątkowo rozwojowy i ma szczególne możliwości, by się popularyzować. Obecnie trzeba zauważyć, że turystyka medyczna i jej rozwój mogą pozytywnie działać na nasz kraj i przynosić wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia się cały czas infrastruktura naszych ośrodków medycznych. Pojawiają się nowe kliniki i szpitale, które przygotowane są pod kątem różnych możliwości, z których na pewno warto w czasie leczenia skorzystać.

Do tego rozwija się także cała dodatkowa infrastruktura turystyczna, która ma sprawić, że przyjazd do naszego kraju po prostu będzie bardzo dobrą decyzją. Aspekty turystyki medycznej do Polski Polska przez pacjentów z zagranicy jest coraz chętniej wybierana jako takie miejsce, gdzie warto podjąć leczenie co najmniej z kilku różnych powodów. Między innymi istotne będą względy ekonomiczne, ale nie będą one najważniejsze. Pacjenci zagraniczni, którzy przyjeżdżają do Polski nie są często świadomi tego, że za taki zakres usług mogą zapłacić dużo mniej. Coraz częściej pacjenci pojawiają się tutaj dlatego, że oczekują profesjonalnej pomocy medycznej i to właśnie ta kwestia jest dla nich nawet ważniejsza od tego, że usługi stoją u nas na świetnym poziomie. Oczywiście te aspekty ekonomiczne mają także swoje znaczenie, ale nie byłyby przekonujące w momencie, gdyby jakość usług była na marnym poziomie. Mamy obecnie tanie linie lotnicze i wiele portów w naszym kraju a to prawdopodobnie sprawia, że turystyka medyczna ma szerokie możliwości, by skrzydła rozwinąć i lepiej się sprzedać. Gdy chodzi o pacjentów z krajów Europy Zachodniej to na leczeniu realizowanym w naszym kraju mogą oni sporo zarobić.

Konkurencyjne ceny zabiegów Zasadniczo mamy niższe ceny o około 40% ale występują także takie zabiegi, w których te ceny są niższe nawet o około 80% co jest już naprawdę znaczącą kwotą. Usługi medyczne cieszące się największą popularnością w Polsce. Usługi medyczne, które u nas cieszą się największym zainteresowaniem gości z krajów zagranicznych to chirurgia plastyczna oraz stomatologia. Do tego obecnie nasze sprzęty, które są używane stoją na doskonałym poziomie, a to jak się wydaje staje się czynnikiem, który sprawia, że pacjenci po prostu nie boją się u nas leczyć. Poza tym mamy jeszcze pewne specjalizacje, które również chcą się rozwijać w zakresie turystyki medycznej. Wymienić tutaj można takie propozycje jak ortopedia, medycyna estetyczna, kardiochirurgia, rehabilitacja, wczasy lecznicze, medical SPA jak i wiele innych, mniej jednak popularnych dziedzin, takich jak np.: bariatria, okulistyka czy traumatologia. Wydaje się, że nasz kraj ma bardzo szerokie możliwości, by na rynku turystyki medycznej silniej zaistnieć i trzeba się liczyć z tym, że w kolejnych latach takie właśnie będą nasze dążenia. Oprócz Polski w takim kierunku idą również Czesi, Węgrzy oraz Turcja, która chce turystykę medyczną również do siebie przyciągnąć.

Zobacz również

Wędrówki po zdrowie

Szacuje się, że w zeszłym roku w naszym kraju mieliśmy aż około 400 tysięcy osób, które przybyły do Polski by skorzystać z turystyki medycznej. Jednocześnie z każdym rokiem ta liczba...