16 gru 2015

Popularne zabiegi chirurgia plastycznej na świecie.

Operacje plastyczne już od długiego czasu cieszą się popularnością, nie można jednak nie dostrzec tego, że możemy wskazać takie, które są wykonywane częściej niż inne. W ostatnich czasach można mówić nawet o rosnącej popularności jednych zabiegów oraz o tym, że odbywa się ona kosztem innych. Powiększa się też oferta podmiotów polecających zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Wśród najciekawszych ofert znajdują się nowoczesne techniki zabiegowe, sprzęt, który jest nie tylko innowacyjny, ale również coraz bezpieczniejszy, a także materiały, które charakteryzuje coraz wyższa jakość. Wszystko to sprawia, że operacje, które jeszcze nie tak dawno temu uważaliśmy za kobiecą domenę, stają się atrakcyjne również z punktu widzenia panów. Ci ostatni nie mogą zaprzeczyć o tym, jak duże znaczenie ma wygląd fizyczny tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym, dążą więc do jego poprawy z determinacją równą tej, jaka charakteryzuje panie.

Szacuje się, że jedynie w ubiegłym roku na świecie przeprowadzono blisko dwadzieścia milionów operacji plastycznych oraz zabiegów estetycznych. Największą popularnością cieszyły się procedury typowo chirurgiczne takie, jak operacje korekty nosa, powiększenia piersi, korygowanie odstających uszu, plastyka powiek i brzucha, a także szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym usuwanie zmarszczek, mezoterapia oraz pozbywanie się blizn. Nowoczesna medycyna estetyczna cieszy się zresztą coraz większą popularnością i wiele osób upatruje w niej skutecznego sposobu na poprawę wyglądu własnego ciała. Zarówno pacjenci planujący konkretne zabiegi, jak i osoby, które przyglądają się chirurgii plastycznej z życzliwym zainteresowaniem, często stawiają pytanie o to, jakie zabiegi cieszą się największym powodzeniem. Oczywiście, nietrudno się domyślić, że nie jest to pytanie, na które można odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Popularność poszczególnych zabiegów zmienia się a duże znaczenie ma i to, kogo można uznać za grupę docelową. Okazuje się, że duże znaczenie może mieć popularność zabiegu ze względu na kraj, w którym został on przeprowadzony oraz na kraj, z którego pochodzą osoby zainteresowane ewolucją ich wyglądu.

Przykładowo w Iranie już od lat największą popularnością jest rynoplastyka. Choć państwo to jest postrzegane jako bardzo konserwatywne, szacuje się, że Iran może się pochwalić nawet trzema tysiącami chirurgów plastycznych. Co więcej, specjaliści w swojej dziedzinie przyciągają pacjentów z ponad osiemdziesięciu innych państw świata. Turystyka medyczna powiązana z plastyką nosa jest często postrzegana jako siła napędowa irańskiej gospodarki przyczyniając się do rozwoju nie tylko samych klinik, ale również branży hotelarskiej oraz gastronomii. Z kolei w Meksyku nie ma przesady w twierdzeniu, że świat kręci się wokół usług pozwalających na powiększanie piersi. Każdego roku wykonuje się nawet osiemdziesiąt tysięcy zabiegów tego typu, a ich poziom jest na tyle wysoki, że możemy mówić o rozwoju turystyki medycznej jako gałęzi gospodarki, na co wpływ ma również to, że koszt operacji nie jest duży. W Korei w modzie jest poprawa kształtu oczu oraz żuchwy. Azjatki cenią przede wszystkim te zabiegi, których wykonanie nie wiąże się z dużą inwazyjnością. Decydują się zarówno na korektę powiek, jak i żuchwy, a ich celem jest często bardziej „europejski” wygląd. W różnych częściach świata obowiązują różne kanony piękna, zmieniają się więc wyzwania, przed jakimi staje chirurgia plastyczna.

Zobacz również