4 gru 2015

Polska turystyka medyczna - laserowa korekcja wzroku

Dane statystyczne potwierdzają, że obecnie za granicą pracuje już ponad 2 miliony Polaków. Największa ich grupa przebywa w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, naszych rodaków nie brakuje jednak i w innych państwach. I choć mówimy o osobach, które związały swoje życie z państwami innymi niż Polska, nie oznacza to wcale, że nie pojawiają się one w rodzinnych stronach. Co więcej, podczas swoich pobytów w Polsce emigranci bardzo chętnie korzystają z usług medycznych w Polsce. Rośnie zresztą również liczba obcokrajowców, którzy wybierają Polskę jako kierunek turystyki medycznej. Gdy mówimy o branży prywatnych usług medycznych nie możemy zaprzeczyć temu, że w Europie mamy do czynienia z jej szczególnie dynamicznym rozwojem. Polska może pochwalić się między innymi wykwalifikowaną kadrą, naszym atutem są przy tym również atrakcyjne stawki za poszczególne usługi. Nie zaskakuje więc to, że turyści medyczni, którzy odwiedzają nasz kraj wywodzą się zarówno z państw Unii Europejskiej, jak i ze Stanów Zjednoczonych.

Dental implants abrod in Poland - read more >>

Cudzoziemcy najczęściej wybierają zabiegi stomatologiczne i okulistyczne, choć spore grono zwolenników znajduje również chirurgia plastyczne, ortopedia i kardiochirurgia. Okazuje się, że coraz większą popularnością wśród gości z zagranicy cieszą się zabiegi polegające na laserowej korekcji wzroku. To właśnie one są największą gwarancją na skuteczne uwolnienie się nie tylko od okularów, ale również od soczewek kontaktowych, a sam zabieg polega na moderowaniu rogówki oka z wykorzystaniem wiązki lasera. Dzięki dobrze przeprowadzonemu zabiegowi możliwe staje się zrezygnowanie z okularów i soczewek, a to sprawia, ze laserowa korekcja wzroku spotyka coraz większe grono zwolenników. Zapewnia lepszy komfort życia, nie brakuje więc osób uważających, że mówimy o propozycji, której nie powinno się ignorować. Za wykonaniem zabiegu w Polsce przemawia przede wszystkim jego cena, okazuje się bowiem, że może być on nawet o połowę tańszy niż taka sama usługa wykonywana w innych państwach Unii Europejskiej.

Nowoczesny sprzęt w gabinetach Co więcej, za zabieg odpowiadają znakomicie wykwalifikowani specjaliści, a my możemy liczyć na najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do jego przeprowadzenia. Nawet więc, jeśli konieczne jest dodanie do rachunku kosztów generowanych przez podróż, propozycja nadal jest kusząca i zasługuje na rozważenie. Specjaliści przeprowadzające tego rodzaju zabiegi w Polsce mogą zresztą pochwalić się jeszcze jednym atutem, wiedza, którą dysponują bywa bowiem zdobywana na najważniejszych uczelniach zagranicznych. Zabieg wydaje się interesujący również dlatego, że gwarantuje nie tylko kompleksową opiekę i wysoką jakość usług, ale także krótki czas oczekiwania. Izba Gospodarcza Turystyki Medycznej powołuje się na dane mówiące o tym, że co roku do naszego kraju przybywa nawet około 300 tysięcy cudzoziemców chcących skorzystać z oferowanych w Polsce usług medycznych. Liczba ta nie jest przy tym stała, rośnie bowiem w tempie wynoszącym od dziesięciu do piętnastu procent. Polska turystyka medyczna jest więc postrzegana jako charakteryzująca się ogromnym potencjałem.

Zobacz również