9 gru 2015

Nowe szlaki turystyki medycznej w Polsce.

W Polsce w ostatnich latach, bardzo rozwinęła się oferta z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, stomatologii i okulistyki, a także rehabilitacji, opieki sanatoryjnej i relaksacyjno  - wypoczynkowej. Dysponujemy wykwalifikowaną  kadrą doskonałych specjalistów, oraz nowoczesnym sprzętem medycznym, a do tego mamy bardzo konkurencyjne ceny. Zabiegi rehabilitacyjne i odmładzające są u nas tańsze średnio o 40 %, a operacje plastyczne nawet o 70 % w porównaniu z innymi krajami UE.  W Europie plasujemy się na drugim miejscu pod względem atrakcyjności turystki medycznej, ustępujemy tylko Czechom i Węgrom. Zagranicznym klientom oferuje się  pomoc w zakresie zorganizowania przyjazdu, nie mają też problemu z komunikacją, ponieważ pracownicy klinik i specjalistycznych ośrodków medycznych posługują się obcymi językami. Turystyka stomatologiczna rozkwita we Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni i Krakowie. Dostępnych jest wiele usług, nie tylko podstawowych, ale również bardziej specjalistycznych np. stomatologia dziecięca,  chirurgia szczękowo – twarzowa, implantologia, endodoncja, periodontologia, ortodoncja, protetyka  i inne.

Odwiedzają nas w celu skorzystania z tychże usług nasi bliscy sąsiedzi, ale również goście z Francji, Belgii, Serbii, Szwajcarii, Chin, Australii, Ameryki, Kanady, Japonii. Okulistyka w znaczący sposób rozwinęła się w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Chorzowie oraz w Częstochowie. Popyt na usługi związane z tą dziedziną medycyny jest bardzo duży, najbardziej popularne zabiegi to usuwanie zaćmy, laserowa korekta wad wzroku. Nie brakuje też chętnych na inne zabiegi jak operacje powiek, kanalików łzowych, iniekcje doszklistkowe, wszczepianie soczewek fakijnych, witrektomia, leczenie AMD. Koszt podstawowych zabiegów zaczyna się już od  kwoty pięćdziesięciu złotych. Polska może się poszczycić siódmym miejscem w Europie pod względem ilości uzdrowisk. Odwiedzane są one nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również dzięki kompleksowej opiece psycho – fizycznej, znaczącą rolę odgrywa również możliwości dogłębnego zrelaksowania się i kontemplacji wspaniałych widoków przyrodniczych. Gdyż polskie uzdrowiska są najczęściej bardzo ładnie położone biorąc pod uwagę mapę krajobrazową.

Chętnie odwiedzają je Rosjanie, Słowacy, Białorusini, Ukraińcy, a w ostatnich latach Izraelczycy. W chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej prym wiodą czołowe miasta Polski, oraz mniejsze ośrodki jak : Piaseczno, Brzezina, Kutno, Józefów czy Żyrardów. Oferta zabiegów jest bardzo bogata, dotyczy różnych części ciała. Wykonywane są : liftingi operacyjne, korekcje powiek, uszu, nosa, ust, powiększanie piersi, liposukcje, modelowanie twarzy, usuwanie blizn, znamion i tatuaży. Obcokrajowcy bardzo chętnie korzystają z zabiegów dotyczących usuwania zmarszczek, powiększania i modelowania ust, mezoterapii, wypełniania i modelowania twarzy, zabiegów z użyciem nici liftingujących, modelowania sylwetki, peelingów, leczenia nadpotliwości, depilacji. Biorąc pod uwagę powyższe, nikogo nie dziwi fakt, że jesteśmy tak chętnie odwiedzanym państwem na szlaku turystyki medycznej.

Nowoczesne polskie placówki lecznicze Nasze ośrodki i kliniki zapewniają profesjonalną i fachową opiekę medyczną, doskonały sprzęt, konkurencyjne ceny, łatwą dostępność terminów danych usług, oraz wszelką pomoc w zorganizowaniu przyjazdu i pobytu zagranicznych klientów. Dlatego popyt na usługi z zakresu medycyny okulistycznej, stomatologicznej, chirurgii plastycznej, zabiegów wykonywanych w sanatoriach i SPA, nie tylko utrzymuje się na jednym z czołowych miejsc w Europie, ale stale wzrasta, co jest dla nas powodem do szczególnego zadowolenia. Szczególnie w ostatnich latach, możemy zauważyć istotne tempo rozwoju klinik medycyny estetycznej i wszelkich ośrodków z nią związanych na tle innych europejskich państw. Dla polskiej medycyny jest to zjawisko bardzo pokrzepiające.

Zobacz również

Turystyka medyczna w Polsce

Nasze zdrowie jest bezcenne, ale ratowanie czy poprawianie go już jak najbardziej poddaje się wycenie. Jeśli bowiem wykonujemy jakiś zabiegi czy musimy udać się na pobyt w szpitalu, trzeba za...